Dva zápasy béčkarov o tri góly

V nedeľu 22.11. odohrala rezerva Hurikánu ďalšie dva zápasy druhej najvyššej slovenskej florbalovej súťaže. Na neutrálnej pôde v Malackách sa v dopoludňajších hodinách stretli proti tímu z Gajar, popoludní si hokejky skrížili v bratislavskom derby proti družstvu ŠK Lido.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Duel proti celku zo záhoria veľmi krásou nenadchol. Bol to skôr boj oboch aktérov, ako okulahodiaci florbal. V zápise písaní hostia z Bratislavy, podporení aj obranou z A tímu, Marekom Marušincom a Marekom Karacsonym , začali v úvode svižne. V prvej tretine sa dvakrát presadil Marek Marušiak, jeden presný zásah pridal Juro Krajčovič.

Do druhej tretiny išli mladíci z Bratislavy s dvojgólovým náskokom, no postupne o neho prišli, keď na výsledkovej tabuli svietilo po 40 minútach skóre 4:4. Za červených zavesil opäť Krško.

Pred treťou časťou bolo všetko otvorené. Síl na oboch strán ubúdalo, keďže obe mužstvá disponovali len desiatimi hráčmi. Lepšie fyzicky pripravení boli Hurikáni, keď vyhrali poslednú periódu 4:1. V závere rozhodli skúsenosti a väčšia chuť zvíťaziť na strane vysokoškolákov. Do streleckej listiny sa zapísali Śtipák, po druhý krát v zápase Krajčovič a Krško, hetrik dokonal Marušiak. Kiežby im to takto padalo i v A-mužstve. Konečné skóre teda 8:5 pre Hurikán Bratislava.

Popoludňajší zápas mal o čosi vyššiu úroveň. Oba tímy mali síce v nohách už jeden náročný zápas, no hru to veľmi neovplyvnilo. Líder druhej ligy ŠK Lido prehral svoj predošlý duel proti 1.FBC 2:5, keď premrhali už dvojgólový náskok. Svoje ďalšie meranie síl chceli priviesť do úspešného konca za každú cenu. Florbalisti Hurikánu boli v úvode mysľou ešte asi v šatni, keď už v 10. minúte prehrávali 0:4. Gólman Michal Bortlík v prvých minútach príliš nepodržal, strelci boli v útoku bezzubí, no a 4 gólový náskok bol po prvej tretine na svete.

Prostredná časť bola oveľa vyrovnanejšia. Znížiť sa podarilo Štipákovi, do ďalších sľubných šancí sa dostal Krško i Švábek, posila z A-tímu. Avšak pri snahe o zníženie pozabudli Hurikáni na zadné vráta a inkasovali. 1:5.

V poslednej tretine sa chceli zverenci Mareka Marušinca postarať o zázrak, no to sa však nepodarilo. Prvej formácií sa nedarilo prekonať súperovho brankára zo žiadnej príležitosti, lenže práve Lido bol mančaft, ktorý vsietil gól ako prvý. O výsledku už bolo rozhodnuté a v ďalšom priebehu išlo už len korekciu konečného skóre. Za červených znižoval dvakrát Belko, jednu presnú strelu pridal Marušinec. Žltozelení skórovali ešte raz, a preto na výsledkovej tabuli svietilo po 60 minútach 4:7.

Tréner i hráči Hurikánu boli s predvedenou hrou celkom spokojní. Tak dúfajme, že rezerva tímu z pod mosta Lafranconi dosiahne ďalšie víťazstvá a bude sa v tabuľke druhej ligy posúvať vyššie a vyššie.