Florko s mečbalom

Po dvoch zápasoch na košickej palubovke bola štvrťfinálová séria medzi FBO Florko Košice a VŠK FTVŠ UK Bratislava vyrovnaná. V treťom dueli sa tieto dva tímy stretli na palubovke pod mostom Lafranconi. Tento atraktívny duel pritiahol množstvo fanúšikov Hurikánu, no úspech svojích miláčikov nevideli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hurikán začal zle, keď inkasoval už v 42. sekunde z hokejky Zemena. Domácich však tento moment veľmi nevykoľajil, pretože fínsky legionár v službách vysokoškolákov ,Olli-Pekka Hietajärvi, znížil po nenápadnej akcii spoza brány na konci 6. minúty. O pár minút neskôr bol za zdržovanie hry vylúčený hosťujúci Segľa a Hurikán trestal. Presadil sa Marek Kabát. 2:1. Hostia sa po tomto údere vzchopili a Adamovi Kalčokovi strelili dva zlepené góly zásluhou Zemena a Konečného.

V druhej tretine mali herne navrch Košičania. Dôkazom bol gól Dugasa z 23. minúty, keď umne zúžitkoval Majerníkovú prihrávku. Bratislavčania otvorili hru. Chceli rýchlo znížiť, a to sa im aj podarilo. Svoj druhý gól v zápase zaznamenal Hitajärvi, keď sa výborne zorientoval pred hosťujúcou bránou a dorazil Komačkovu strelu. Bratislavčana sa z kontaktného gólu netešili dlho. O dve minúty neskôr nastal zmätok v domácej obrane a Petróci už nemal problém prekonať bezmocného Kalčoka. 5:3. Záver druhej časti hry poznačili zbytočné vylúčenia domácich, keď si dvojminútové tresty odpykávali Karacsóny, Hančík a v čase 40:00 odišiel na trestnú lavicu aj Baša za príliš veľa hráčov na ploche.

Tretiu tretinu začínal Hurikán len s tromi hráčmi. Avšak najmä Marek Vlášek sa postaral o to, že sa skóre nemenilo. Podľa ohlasu fanúšikov bol práve on najlepším hráčom zápasu. Tréner Marek Marušinec už do hry tretiu päťku nenasadil. Vrhol všetko do útoku. Tento počin však prinieslo len zníženie z hokejky Purca. Posledná desaťminútovka bola v jasnej réžii Hurikánu, no vyrovnanie to neprinieslo. Nepomohla ani záverečná powerplay, a tak sa po víťazstve 5:4 tešilo Florko.

Už v nedeľu tak môžu florbalisti z metropoly východu sériu ukončť, no Hurikán nepredá svoju kožu lacno. Hrá sa o 10:30 v hale profesora Rovného pri moste Lafranconi. Tí, ktorí sa neprídu pozrieť na výborný extraligový zápas si ho môžu vychutnať na florbalportal.sk prostredníctvom online prenosu. Sprevádzať vás bude opäť Krištof Štipák.