Začal sa boj o playoff

Po reprezentačnej prestávke sa k slovu dostala aj domáca súaž. Do Bratislavy pricestoval tabuľkový sused Hurikánu, žilinská Juventa. Tento štvorbodový zápas sľuboval kvalitný florbal, pretože oba tímy si brúsia zuby na postupové ôsme miesto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tréner Hurikánu Marek Marušinec naordinoval svojim zverencom predovšetkým defenzívnu taktiku. Tí ju poctivo dodržiavali a trpezlivo čakali na svoju šancu. V prvej tretine sa do dobrých príležitostí dostal Marušiak, Machovich či Liszkay. Skóre však otvorili hostia a aj do šatní odchádzali s najtesnejším náskokom. Domáci hrajúci na tri útočné trojice a dve obrany miestami fyzicky prevyšovali Žlinčanov, ktorí disponovali dvomi kompletnými formáciami. Tretí útok, v zložení Liszkay, Machovich, Zalibera, dostal za úlohu agresívne napádať hosťujúcich obrancov, a to prinieslo vytúžené ovocie. Hurikán sa dokázal presadiť po dvoch strelách zo strednej vzdialenosti. Prvú úspešnú strelu vyslal Komačka, svoj premiérový gól v sezóne zaznamenal Vítek. V druhej tretine však dávali góly aj hostia. Po individuálnych chybách prekonali brankára Kalčoka dva razy. Do záverečnej časti hry tak išli s jednogólovým náskokom. Žilinčanov začali dôsledne napádať všetky útoky domácich, a to viedlo až k vyrovnaniu z hokejky Velčického. Štyri minúty pred koncom sa pochytili domáci Zalibera a Žilinčan Abík. Duo hlavných rozhodcov ocenili oboch kohútov päť minútovým trestom. Viac priestoru na ihrisku väčšmi vyhovovalo hosťom, pretože dokázali Kalčoka prekonať aj po štvrtý krát v zápase. Kormidelník Hurikánu sa odhodlal k stiahnutiu svojho brankára minútu a pol pred koncom a pri presile o jedného hráča vyrovnal z dorážky Purc. V dôležitom súboji o postup do playoff sa teda zrodila spravodlivá remíza 4:4