Veľké víťazstvo pre Tomášičku

Pondelok, 14.12. 2009, sa stal pre Gymnázim Laca Novomeského veľmi významným dňom.  Tomášička dokázala, že je najlepšou školou okrem iného aj vo florbale. Kvalitne obsadený turnaj vyhrali bez jedinej porážky a triumf si jednoznačne zaslúžili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Skoré ranné vstávanie družinu lodivoda Vlada Čechoviča neodradilo. O šiestej ráno nasadli do vlaku a vydali sa smer Trenčín. V základnej skupine si hráči v svetlomodrom drese skrížili hokejky postupne s Trstenou, Prievidzou, Košicami a napokon s Topoľčanmi. Hralo sa iba 1 krát 15 minút, preto bolo potrebné začať naplno hneď od úvodu. V premiérovom zápase na turnaji sa však ako prví presadili chlapci z Oravy. Lenže Bratislavčania mali väčšiu chuť po víťazstve a dvoma gólmi v závere stretnutia skóre otočili. V ďalšom meraní síl sa opäť prvý presadil súper. Baníci si však svoje vedenie neudržali, keď ich gólmana prekonali sovy dovedna 4 krát. V šlágri skupiny, Bratislava-Košice, sa hral spočiatku opatrný florbal. Belasí museli opäť doťahovať jednogólove manko. To sa im podarilo a do tabuľky si pripísali 1 bod za remízu 1:1. V záverečnom zápase základnej skupiny išlo Tomášičkárom už len o to, či postúpia do semifinále z prvého alebo druhého miesta. Po bezgólovej remíze sa do vyraďovacích bojov vydali z druhej priečky, kde na nich čakal zdatný súper zo Žiliny.

Šošóni začali hrať opatrne, i keď si sem tam akúsi tú šancu vybojovali. O jediný gól stretnutia sa postaral Langfelder, v bráne zatiahol záves Bortlík a i ostatní chlapci plnili trénerové pokyny, preto si hravo ustriehli postup do finále. Tam si vybojovali postup i Košičania, ktorí v napínavom semifinále pokorili domáci Trenčín. Tí si chuť napravili aspoň v zápase o tretie miesto, keď sympatický tím zo Žiliny aj s pomocou arbitrov zdolali 2:1.

Finálový súboj sa hral už na 2 krát 15 minút, takže bolo dôležité umne si rozložiť sily. Železiari vyrukovali s defenzívnou taktikou. Čakali svojho súpera na polovici ihriska a nechali ho tvoriť hru. Skóre otvoril spoza brány Valaštín. Ďalší výbuch radosti prišiel po strele Marušiaka, 2:0. Potom však prišli chvíle extraligistu z ATU Košice, Lukáša Řezaninu, ktorý znížil pri početnej výhode počas vylúčenia Hronca. Už o pár sekúnd východniari vyrovnali, s GLN to vyzeralo zle nedobre. Obrovskú ranu zasadil 3 minúty pred koncom spomínaný Řezanina, keď po chybe v obrane poslal prvý krát v zápase svoj tím do vedenia. Na Bratislavčanov by v tej chvíli nestavil nik ani deravý groš. No Marušiak sa po presnej prihrávke Langfeldera postaral o vyrovnanie. Zápas pomaly smeroval do predĺženia, keď 23 sekúnd pred záverečnou sirénou oslabil metropolu východu jeden z krídelníkov sekaním zo zadu. Tomášičkári sa chceli vyhnúť záverečným nájazdom, preto zapli naplno. Postavili si presilovkový vzorec, po strele Langfeldera zo strany dorazil loptičku a tak dovŕšil svoj hetrik Marušiak.

Na bratislavskej lavičke vypukla nespútaná radosť. Z rúk organizátora turnaja Tomáša Filadelfiho si belasí prevzali trofej a medaile, bujaré oslavy sa mohli začať. Bola to výborná reprezentácia školy, o ktorú sa zaslúžili tréner Vlado Čechovič, brankári Mišo Bortlík a Jano Vernarský, či ostatní hráči v poli : Marek Hronec, Adam Podgórski, Rado Langfelder, Marek Marušiak, Martin Valaštín, Daniel Pohlodek, Juraj Győrgy, Miro Slovinec, Viktor Konečný, Jakub Havlíček, Palo Kotzman, René Zmajkovič, Viliam Zemeš a Pavol Veninger. O rok sa pokúsia titul obhájiť, i keď bez viacerých opôr, ktoré sa poberú na vysoké školy to študenti z Tomášičky jednododuché mať určite nebudú.